Aktualności

Uczyć się trwania przy boku Pana - dzień szósty

11.10.2010

 

Modlitwy trzeba nam się uczyć w każdej chwili naszego życia. Św. Teresa podaje dziś cenne wskazówki jak trwać w relacji z Jezusem i jak uczyć sie być blisko Niego. Prośmy ją o pomoc i wstawiennictwo na naszej drodze wiary.

 

 

więcej

Stalka Rodzinna

09.10.2010

 

MAMY JUŻ 35 STALEK - ZOSTAŁO TYLKO 7! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NAM POMOGLI!

 

(kliknij, aby zobaczyć listę darczyńców)

 

 


Poznanie siebie - dzień piąty

10.10.2010

 

Wejściem do twierdzy duszy jest modlitwa, a w pierwszym jej mieszkaniu chodzi o głębokie poznanie siebie. Posłuchajmy św. Teresy i prośmy Pana o wprowadzenie nas w te tajemnice, a za każde dobro hojnym sercem dziękujmy!

 

 

więcej

W swym wnętrzu oglądać Pana - dzień czwarty

9.10.2010

 

W kolejnym dniu nowenny św. Teresa wskazuje na rolę Słowa Bożego w budowaniu zażyłej relacji z Panemu i uczy jak dziś możemy stać się Apostołami, którzy oglądają Pana. Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je.

 


więcej

Miłująca obecność - dzień trzeci

8.10.2010

 

W trzecim dniu nowenny św. Teresa objaśnia konieczny warunek modlitwy - życie w obecności Bożej. Prośmy ją, aby wyjednała nam łaskę zażyłej więzi z Panem.

 

 

 

 

więcej

Kupiłyśmy maszynę hafciarską!

07.10.2010

 

Na początku roku, w lutym, prosiłyśmy Was o pomoc w kupnie maszyny hafciarskiej. Dziś chcemy podziękować wszystkim, którzy nam pomogli! Dzięki Waszej hojności kupiłyśmy maszynę hafciarską i już na niej haftujemy.

 

Wiele osób z Gniezna przychodziło do nas mówiąc, że dzięki tej akcji dowiedzieli się o naszym istnieniu. Wiele osób prosiło nas o modlitwę, inni zapewniali nas o swojej trosce i życzliwości. Udało się nam stworzyć nowe, serdeczne relacje, które w istocie są ważniejsze niż pieniądze. Do naszego klasztoru wydeptane są nowe ścieżki, wiele osób korzysta z otwartej kaplicy i przychodzi, by prosić o pomoc.

więcej

Telegraficzny skrót wydarzeń...

07.10.2010

 

Od Wielkiej Nocy do dziś działo się w naszej spokojnej, kontemplacyjnej wspólnocie wiele. O niektórych wydarzeniach napisałyśmy list do naszych przyjaciół i dobroczyńców, a także wszystkich, którzy na chwilę chcą się odrerwać od wielkich spraw tego świata i przeczytać o zupełnie małych radościach, małej gnieźnieńskiej wspólnoty.

 

więcej

Serce przy sercu - dzień drugi

 

07.10.2010

 

W drugim dniu przygotowań do Uroczystości św. Teresy z Avila otwórzmy serca na bliskość Pana, który słyszy i odpowiada na najmniejszy szmer naszego serca. Sprawdźmy sami! Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.

 


więcej

Stanąć przed Panem - Dzień pierwszy nowenny

Rozpoczynamy dziś nowennę przed Uroczystością św. Teresy od Jezusa, Naszej Świętej Matki.

 

Przykład i święte wskazówki Teresy z Avila, mistrzyni modlitwy, mogą być narzędziem pogłębiającym naszą więź z Panem, bez której każdy człowiek umiera. Dajmy się zaprosić do szkoły modlitwy tej Wielkiej Świętej w czasie przygotowania do jej święta i pozwólmy Dawcy Życia mówić do naszego serca. Za wstawiennictwem św. Teresy, wraz z Apostołami wołajmy: Panie, naucz nas się modlić!

 

 

więcej

1 paździenika - Święto św. Teresy

Mamy dziś dzień szczególny - wspólnotowe świętowanie. W tradycji Karmeu jest to również święto najmłodszych sióstr - nowicjatu. W naszej wspólnocie dodatkowo, ponieważ każda siostra jest bardzo związana z Terenią i z "małą drogą", to ona "maczała palce" w powołaniu. Najbardziej charakterystycznym i ewangelicznym rysem jest droga pojednania z własną słabością i bezsilnością, jest to również droga Maryi, która wszystkiego oczekiwała od Boga i droga ubogich Pana. Przekonanie, że Bóg jest dobry, stworzył mnie, odkupił w swoim Synu i mnie kocha, i podobnie wszystkich wokół, a moje życie jest odpowiedzią na Jego miłość, "rzucaniem kwiatów". Teresa napisała: "Jak możesz powiedzieć, że moje pragnienia są dowodem miłości?... Czuję mocno, że nie to podoba się Bogu we mnie. Jemu podoba się to, że kocham moją małość i ubóstwo, że pokładam ślepą nadzieję w Jego miłosierdziu... Trzeba zgodzić się pozostać ubogim i bez sił, i to jest właśnie trudne." Tak, trudno jest zgodzić się na swoje ubóstwo, słabość...

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...