Aktualności

Jubileusz Teresy - jak się modlić (2)

26.11.2010

 

Nie żądam od was wielkich o Nim rozmyślań ani natężonej pracy rozumu, ani zdobywania się na piękne, wysokie myśli i uczucia - żądam tylko, byście na Niego patrzyły. A któż wam może tego zabronić?

 

 

więcej

Różaniec Assistance

Klikając tutaj możesz zobaczyć listę darczyńców z Różaniec Assistance. Spójrz, jak szybko ich grono się powiększa!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają naszą akcję.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naprzód, zawsze naprzód - dziewiąty dzień nowenny

19.11.2010

 

Naprzód, zawsze naprzód, złączeni z Bogiem, w którym możemy wszystko!

Jezus przychodzi z pomocą duszom mającym dobrą wolę.

 

 

 

więcej

Modlitwa - sprawa serca - ósmy dzień nowenny

18.11.2010

 

Modlitwa jest przede wszystkim sprawą serca.

 

Można nawet żyjąc na świecie doświadczyć słodkiego  zjednoczenia i poufnego  przestawania z Bogiem. Wystarczy usunąć się trochę i codziennie skupiać się w sobie.

 

 

więcej

Maryja nie przestaje być Matką - siódmy dzień nowenny

17.11.2010

 

Dlaczego czujesz się bardzo opuszczona? Najświętsza   Maryja   Panna   nie   przestaje być zawsze Matką.

 

Od Ciebie wiele zależy -  uprosić możesz u Matki Najświętszej, Tej łaskawej Pani naszej, wszystko.

 

Wielkim   środkiem do zdobycia nieba jest opieka Najświętszej Matki Pana Jezusa.

 

 

więcej

W krzyżu zbawienie - szósty dzień nowenny

16.11.2010

 

Naprawdę każdy z nas krzyż musi nieść, bo nasze życie jest krzyżem i cała wartość życia w umiejętnym noszeniu krzyża się zawiera.

 

Życie każdego z nas jest życiem cierpienia. Obyśmy tylko mogli i chcieli stać zawsze przy Zbawicielu  na  Krzyżu.

 

Jak przez krzyż, na którym zawisł nasz Pan i Bóg dokonało się nasze odkupienie, tak również w krzyżu, który każdy z nas musi nieść, jest nasze zbawienie.

 

 

więcej

Z Bogiem rozmawiać - piąty dzień nowenny

15.11.2010

 

Szukajmy więc, powtarzam to jeszcze raz, w modlitwie tego,  co uważamy za niemożliwe dla naszych sił i trwajmy w duchu wiary.


Rozmawiać   z   Jezusem   i  Maryją,  jakbyś zawsze Ich miała nie tylko przed oczyma Twojej duszy, ale jakby wyraźnie przed Tobą, czy przy Tobie  byli.

 

Wobec: smutków, cierpień i ucisków musimy wołać: Naucz nas, Panie, modlić się - oby miłosierny Bóg  raczył nasze biedne serce do wołania usposobić i wołanie wysłuchać.

 

 

więcej

Z Bogiem na zesłaniu - czwarty dzień nowenny

 

14.11.2010

 

Do listów swoich proszę jakąkolwiek małą pamiątkę przyłożyć, obrazek, medaliczek, kwiatek. choć szczyptę ziemi, prosiłbym o powietrza rodzinnego trochę, jeśliby możebna była rzecz. Coś najdrobniejszego, ażeby tylko od Was. ...i zmysły potrzebują pokarmu dla odświeżenia myśli i ogrzania serca i trzeba im niewinny ten datek składać, nie naruszając w niczym, a nawet spotężniając stronę duchową.

Co do obecnego mego usposobienia, biorę życie takim, jak ono jest, pewny, że w każdym położeniu jest sposób zdobywania środków nasuwanych przez Opatrzność dla zdobycia sobie zbawienia. Mężnie sobie postępuję, mając ciągle Zbawiciela obraz przed sobą.

 

więcej

Zaufać Opatrzności - trzeci dzień nowenny

13.11.2010

 

"Bóg  ratuje tylko wiarą w Opatrzność, a wczorajsza Ewangelia o szukaniu przede wszystkim Królestwa Bożego, pobudzając do wejścia na tę drogę, natchnęła  jednocześnie pokojem i nadzieją wobec ciężaru otaczających nas rzeczywistości".

 

"Bóg łaską swoją teraz mnie oświecił; wyuczył kochać się w cierpieniu i ufać Jego opiece. Jestem spokojny i całą ufność pokładam w Bogu, ża nam wszystkim da męstwo potrzebne do zniesienia wszelkiego doczesnego nieszczęścia."

 

 

 

więcej

Łaska nawrócenia - drugi dzień nowenny

12.11.2010

 

"Bóg w  miłosierdziu swoim podźwignął mnie ze stanu niewiary właśnie wtedy, kiedy wkrótce miała nastapić chwila próby i cierpienia, które bez wiary stają się albo drogą upadku, albo - co może jeszcze gorzej - pychy i wyrzutów względem Opatrzności."

 

"Mam jeden podarunek od Mamy, który,  przy pomocy Bożej, na całą wieczność mi wystarczy: wiarę."

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...