Aktualności

Sekret bł. Elżbiety - dzień pierwszy nowenny

30.10.2010

 

Dziś rozpoczynamy nowennę do bł. Elżbiety od Trójcy Świętej. Pan Bóg w szczególny sposób odkrył przed nią tajemnicę Swojej obecności w duszy ludzkiej. Przez te kilka dni nowenny możemy karmić się jej doświadczeniem. Prośmy ją o wstawiennictwo, aby Pan rzeczywiście mógł uczynić w nas to, co zamierzył.

 

 

więcej

Jak rozeznać powołanie?

30.10.2010

 

Siostra Mistrzyni już podzieliła się swoimi refleksjami na temat rozeznawania powołania. Zapraszamy do przeczytania.

A jeśli na myśl o życiu zakonnym ściska Cię w dołku - przeczytaj koniecznie!

I zadaj pytanie...

 

więcej

Ustawiczna modlitwa za duszami dobroczyńców...

30.10.2010

 

Jakaż to radość dla was, gdy która dusza, dzięki jałmużnie wam świadczonej, ujdzie potępienia wiecznego. Wszak to bardzo być może, bo ustawiczna modlitwa za duszami dobroczyńców jest nieodzownym waszym obowiązkiem. Wprawdzie wszelka jałmużna, świadczona nam przez ludzi, od Pana samego pochodzi; ale taka jest wola Jego, byśmy wdzięczne były i modliły się za tymi, którzy dla miłości Jego dobrze nam czynią. Tego obowiązku wdzięczności nigdy nie zaniedbujmy.

 

z II rozdziału Drogi Doskonałości

więcej

Jubileusz Teresy

21.10.2010

 

Po dziewięciodniowej nowennie i uroczystości św. Teresy 15 X wznawiamy nasze cotygodniowe spotkania. Do następnej uroczystości z całym zakonem czytamy Drogę Doskonałości. W całości znajdziesz ją tutaj.

 

Nie mając żadnej możności uczynienia czegoś w służbie Bożej na chwałę Pana, gdyż jestem niewiastą, i to jeszcze tak nędzną, tym gorętsze uczułam w sobie i dotąd czuję pragnienie, aby skoro Bóg ma tylu nieprzyjaciół, a tak niewielu przyjaciół, ci niewielu przynajmniej prawdziwymi byli Jego przyjaciółmi. Postanowiłam zatem uczynić choć to maluczko, co uczynić zdołam, to jest wypełniać rady ewangeliczne jak najdoskonalej i tę gromadkę sióstr, które tu są ze mną, skłonić do tego, aby czyniły podobnież, ufna w dobroć Boga, który nigdy nie opuści tych, którzy mężnym sercem wszystko opuszczą dla Niego.

więcej

Przyjechały stalki...

17.10.2010

 

W sobotę 16 października, w godzinach południowych przyjechały oczekiwane stalki... Mogę powiedzieć bez przesady, że 10 lat czekałyśmy na możliwość ich kupienia. Teraz, dzięki Waszej hojności, mogłyśmy się wreszcie na dobre zainstalować w oratorium. Stalki do chóru i dla nowych kandydatek niebawem zamówimy, dziś cieszymy się tymi, które mamy.

 

Dziękujemy za każdą stalkę!

 

Wkrótce zostaną wygrawerowane tabliczki (zobacz listę darczyńców).

 

więcej

Pianino dla karmelitanki

14.10.2010

 

Jezus jest miłośnikiem dobrej muzyki, dlatego stopniowo podwyższa nam poziom. Najpierw przysłał siostrę z pięknym głosem ( choć wszystkie ponoć śpiewamy pięknie), potem grającą na skrzypcach      (niestety, nie wszystkie to  potrafimy), a teraz grającą na pianinie.

Śpiewaczka wstąpiła z głosem, skrzypaczka ze skrzypcami, ale pianina brak...

Może ktoś z Was ma pianino, którego nie jest mu potrzebne lub zna kogoś, kto z chęcią chciałby taki instrument ofiarować.

Z góry dziękujemy i obiecujemy pierwszy koncert zagrać Jezusowi w intencji ofiarodawcy.


Stalka Rodzinna

14.10.2010

 

MAMY JUŻ PRAWIE WSZYSTKIE STALKI!!! DZIĘKUJEMY ZA HOJNOŚĆ SERCA!

 

(kliknij, aby zobaczyć listę darczyńców)

 

 


Oddać siebie w ręce Ojca - dzień dziewiąty (ostatni)

14.10.2010

 

Już jutro będziemy obchodzić Uroczystosć św. Teresy od Jezusa. Jej życie i doświadczenia są światłem od Pana na naszej drodze wiary. Ta Święta stoi już przed Majestatem Pana, w naszej Ojczyźnie... Korzystajmy z jej pomocy.

 

 

więcej

Odnaleźć Ojca - dzień ósmy

13.10.2010

 

Nasz Stworzyciel, Ojciec, jest w niebie. Jaki On jest? Jak się o mnie troszczy? Dziś św. Teresa zaprasza nas do odkrywania w modlitwie  prawdziwego obrazu Boga Ojca, który w każdej sekundzie podtrzymuje nasze istnienie.

 

 

więcej

Przyjaźń z Tym, który pierwszy jej pragnie - dzień siódmy

12.10.2010

 

Więź z Tym, który dał nam życie jest główną zasadą egzystencji człowieka. Spójrzmy na doświadczenie św. Teresy, wzywajmy jej wstawiennictwa w naszych trudnościach. Oby nasze serca odpowiedziały na usłyszane zaproszenie Pana!

 

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...