Aktualności

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (3)

12.07.2013

 

Ci, którzy nosząc Szkaplerz święty, z wiarą i z ufnością zwracają się do Maryi, zawsze doznają pomocy.

 

Szkaplerz to nie tylko pamiątka cudów uczynionych przez Maryję dla Karmelitów, nie tylko znak zbawienia i ratunek w niebezpieczeństwach. Szkaplerz to znak samej Maryi. I jeżeli Szkaplerz jest znakiem zbawienia, darem dla Karmelitów i ratunkiem w niebezpieczeństwach, przymierzem pokoju i wiecznego zobowiązania to dlatego, że jest znakiem obecności żyjącej osoby - Maryi. To właśnie dlatego Matka Boża powiedziała o Szkaplerzu: "Kto w nim umrze, nie dozna ognia piekielnego".

 


więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (2)

11.07.2013

 

Nikt nigdy Boga nie oglądał (1 J 4,12). Dlatego my, ludzie od zarania dziejów szukaliśmy słów, form i znaków, przez które moglibyśmy nawiązać kontakt z Bogiem, który jest Duchem. Sam Bóg, znając cielesną naturę człowieka, wyszedł naprzeciw jego pragnieniom. Przez proroków, świętych, w pełni zaś przez Jezusa Chrystusa objawił ludziom sposoby - obrazy, słowa, znaki - przez które mogą łączyć się z Niewidzialnym, otrzymywać Jego łaski. Najczęściej kontakt z Bogiem nawiązujemy poprzez znaki. Takimi znakami są np. formuły modlitw Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, Sakramenty święte (w szczególności Eucharystia), znak Krzyża świętego, woda święcona, obrazy, świątynie, kaplice.

 

więcej

Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel (1)

10.07.2013

 

Módlmy się wspólnie do Matki Bożej z Góry Karmel o wszelkie potrzebne łaski!


Każdego roku, w dniu 16 lipca członkowie wspólnot karmelitańskich świętują to, co uczyniła dla nich Maryja. Szkaplerz jest w Karmelu znakiem cudownych wydarzeń, jakie miały miejsce w przeszłości. Ten brązowy kawałek sukna przypomina o dziełach dokonanych przez potężną Królową Niebios dla całego Zakonu Karmelitańskiego i dla całego Kościoła.

więcej

II siostra poślubiona!

26.06.2013

 

Być może trudno w to uwierzyć, ale śluby w Karmelu nie zdażają się często... chyba, że dwie kandydatki wstępują razem i obie wytrwają, tak jak s. Miriam i s. Lucyna. Mam ochotę napisać: niech wszystkie powołane - czyli dziewczyny, które noszą w sercu pragnienie oddania się Bogu, zazdroszczą s. Lucynie tej chwili.

 

Powołanie nie jest niczym innym, jak odpowiedzią Bogu na Jego miłość. A śluby przymierzem, które On zawiera z człowiekiem, mimo jego słabości i niewierności.

 

Cieszymy się razem z s. M. Lucyną od Chrystusa Zmartwychwstałego, który zapragnął poślubić ją w Dzień Pański 23 czerwca, Roku Pańskiego 2013, czyli w niedzielę, pamiątkę swego zmartwychwstania!

 

Zdjęcia wykonał p. Karol Budziński. Dziękujemy! (kliknij, aby zobaczyć)

 

Nie przegap!

01.06.2013

 

Kochani, SEMINARIUM i PRZYSTAŃ zaprasza na rekolekcje POZOSTAĆ Z JEZUSEM - Termin: 05.07.13 - 07.07.13

 

Rekolekcje  będą przeprowadzone w oparciu na Słowie Bożym z wprowadzeniem w medytację. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Podeszwa - biblista, będzie tłumaczył fragmenty z Pisma Świętego i będzie wprowadzał w medytację. Od strony duchowej będzie towarzyszył ks. Wojciech Rzeszowski.

 


 

więcej

Poślubiona!

29.05.2013

 

Śluby s. Miriam chociaż pierwsze, były bardzo uroczyste: w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - jedną z najważniejszych w Kościele, wielu kapłanów koncelebrujących Eucharystię, wielu gości z rodziny, ponieważ s. Miriam pochodzi z okolicy.

 

Jednak najważniejsze jest to, co się dokonało w głębi serca i jest niewidoczne dla oczu - Oblubienica została poślubiona! O tej pory wszystko jest inne.

 

 

zobacz zdjęcia

 


W oczekiwaniu na Zesłanie...

15.05.2013

 

Do wielu paschalnych i wiosennych radości dołącza się jeszcze jedna, wielka i niepowtarzalna radość: nasza s. Miriam od Ducha Świętego w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego złoży swoje pierwsze śluby zakonne, czyli mówiąc zwyczajnie odda serce Jezusowi! Śluby będzie odnawiać przez 4 lata co roku, aż do uroczystego "na zawsze", ale w sercu już teraz jest na zawsze! Już teraz będzie Mu poślubiona. Radość to wielka dla naszej wspólnoty i całego Kościoła.

 

10 dni przez ślubami Oblubienica spędza w samotności, na modlitwie przygotowując się do tej chwili. Prosimy Was także o modlitwę w jej intencji w tych ostatnich już dniach.

 

Swoje śluby s. Miriam złoży wobec całego Kościoła, w czasie uroczystej Eucharystii 19 maja o godz. 11:00. Zapraszamy! ( Tego dnia nie będzie liturgii o 7:30)

 

 

Płyta!

Nasze płyty jeszcze są!

 

Wystarczy napisać na maila: karmelitankigniezno%gmail.com

I wpłacić 25 zł na nasze konto z dopiskiem płyta:

 

09 2030 0045 1110 0000 0044 6240

 

lub zamówić płytę za pobraniem.

Przy większych ilościach (>5) przewidujemy rabacik! :)

 

W adresie mailowym zamiast % proszę wstawić @.
 


Triduum Paschalne

24.03.2013

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy w czasie Świętego Triduum Paschalnego. (Horarium na następnej stronie) Jest to czas łaski, czas w którym Pan Jezus może w szczególny sposób dotknąć naszego serca i wyprowadzić nas ku prawdziwej wolności, miłości zdolnej kochać w wymiarze krzyża. Papież Franciszek mówił dziś o tajemnicy krzyża:

 

Drodzy przyjaciele, my wszyscy możemy zwyciężyć zło istniejące w nas i w świecie: z Chrystusem, z Dobrem! Czy czujemy się słabi, nie nadający się, niezdolni? Ale Bóg nie szuka mocnych środków: On krzyżem zwyciężył zło! Nie powinniśmy uwierzyć Złemu, który mówi nam: nic nie możesz uczynić przeciw przemocy, korupcji, niesprawiedliwości, przeciw swoim grzechom! Nigdy nie wolno się nam przyzwyczajać do zła. Z Chrystusem możemy przemienić samych siebie i świat. Musimy zanieść zwycięstwo Chrystusowego Krzyża do wszystkich i wszędzie, zanieść tę wielką miłość Boga. Wymaga to od nas wszystkich, byśmy nie lękali się wyjścia z samych siebie, byśmy poszli ku innym. W drugim czytaniu św. Paweł mówi nam, że Jezus ogołocił samego siebie, przyjąwszy nasze człowieczeństwo i wyszedł nam na spotkanie (por. Flp 2, 7). Uczmy się spoglądać w górę, ku Bogu, ale także w dół, ku innym, ku ostatnim! I nie powinniśmy się bać ofiarności. Pomyślcie o mamie czy ojcu: ile wyrzeczeń! Ale dlaczego je podejmują? Z miłości! Jak do nich podchodzą? Z radością, bo podejmują je dla osób, które kochają. Krzyż Chrystusa, przyjęty z miłością, prowadzi nie do smutku, lecz do radości!

 

Dla nas krzyż jest miejscem zbawienia, nadziei, miłości, zwycięstwa życia nad śmiercią!

 

więcej

Papież Franciszek!

15.03.2013

 

Gdy dwa dni temu oglądałyśmy biały dym z komina Kaplicy Sykstyńskiej i usłyszałyśmy "Habemus papam", pewnie jak u większości ludzi żyjących na tej szerokości geograficznej pojawiła się myśl: "Kto to jest?". Jednak już pierwsze gesty i słowa papieża Franciszka wystarczyły, abyśmy zapaliły się gorącą miłością i wybuchły wielką radością, że takiego pasterza podarował nam Pan! Wybór imienia papieża, kojarzy się jednoznacznie, jako zachęta do radykalizmu Ewangelii i ubóstwa - wyrzekania się swego egoizmu, oraz do Ewangelizacji (nasz sposób Ewangelizacji realizuje się przez modlitwę i ofiarę z siebie). Potem przyszły kolejne informacje, nowe doniesienia o "krokach" papieża oraz udział w pierszej jego Eucharystii na zakończenie konklawe i homilia przenikająca serce: "nie ma Chrystusa bez krzyża!" (dużo ciekawych informacji znaleźć można na portalu wiara.pl)

 

więcej

Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...