Aktualności

Liturgia Triduum

Liturgia Świętego Triduum w Karmelu:

 

WIELKI CZWARTEK - uroczysta Eucharystia o g. 17, pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka. Po Mszy adoracja Pana Jezusa do g. 22.

 

WIELKI PIĄTEK - Liturgia o g. 16, pod przewodnictwem ks. Grzegorza Pawlaczyka. Adoracja przez cały dzień, do g. 22.

 

WIELKA SOBOTA - Wigilia Paschalna o g. 21, przewodniczył jej będzie ks. Przemysław Kwiatkowski.

Adoracja przez cały dzień, do g. 20.30.

 

W NIEDZIELĘ I PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - Eucharystia o g. 10 (nie ma Mszy o g. 7.30!)

 

 

Nowa strona Karmelu

 

Z okazji urodzin św. Teresy pojawiła sie nowa strona naszych braci, karmelitów bosych prowincji warszawskiej. Zapraszamy! KARMELICI BOSI

 

 


URODZINY ŚW. MATKI!

28.03.2015

 

Nadszedł długo wyczekiwany dzień 500-nych urodzin św. Naszej Matki, Teresy od Jezusa! Pragnienie radosnego, hucznego świętowania łączy się w nas z ciszą rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. Słowa św. Teresy mogą być dobrym wprowadzeniem w ten święty czas.

 

Przygotowałyśmy dla Was urodzinowe sentencje, które należałoby wylosować... Pomyślcie sobie numerek od 1 do 30, a potem przejdźcie dalej, by odczytać słowo na dziś od św. Teresy. Przyjęte z wiarą może być dla Was prawdziwym słowem od Boga!

 

 

więcej

Jubileusz trwa

jubZ okazji 500-nych urodzin św. Teresy od Jezusa

zapraszamy serdecznie do naszej kaplicy

na uroczystą Eucharystię -28 marca (sobota), o g. 7.30.

Modlitwie będzie przewodniczył bp Bogdan Wojtuś.

 


Modlimy się o pokój!

pokój22.03.2015

 

Dziś łączymy się z całym Kościołem w Polsce i modlimy się o pokój na Ukrainie.

 

Dniem modlitwy o pokój będzie w Karmelu również 26 marca.

 

Z okazji 500-nych urodzin św. Teresy od Jezusa papież Franciszek i generał naszego Zakonu, o.Saverio uzgodnili, że światowa modlitwa w tej intencji będzie najlepszym urodzinowym prezentem dla Świętej. Zapraszamy wszystkich do włączenia się! Ojciec Święty rozpocznie modlitwę w czasie porannej Mszy w Domu św. Marty. Następnie podejmą ją nasze wspólnoty i wielu, wielu innych, przeznaczając na to dowolną godzinę dnia.

 

 

więcej

Teresa i Samarytanka

teresa16.03.2015

 

Wielkimi krokami zbliżają się 500-ne urodziny św. Teresy od Jezusa! We wspólnocie zastanawiamy się - jak świętować tak wielkie wydarzenie? Z niecierpliwością czekamy na 28 marca, aby w czasie wielkiej rekreacji (co w Wielkim Poście jest ewenementem!) dzielić się radością oraz umacniać słowami św. Naszej Matki.

 

Jedna z sióstr opisała z tej okazji życie św. Teresy, wpisując je w jej ulubioną Ewangelię o Samarytance. To modlitewne spotkanie z Jezusem i kobietą, która po długiej udręce odnajduje w Nim źródło żywej wody...

 

 

Wielkopostna adoracja

28.02.2015

 

Wielkopostne dni zapraszają nas do spotkania z Panem w tajemnicy Krzyża. To jedna z najtrudniejszych lekcji w życiu - uporać się ze sprawą cierpienia. Dlatego potrzebujemy trwania przed Nim, aby przeniknął nas Jego pokój i pokora.

 

Zapraszamy do naszej kaplicy na chwilę cichej modlitwy. 1-3 marca (niedz - wt) możliwość ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU. Rozpoczęcie po Mszy św. (ok. 8.30), zakończenie o 17.30.

 

 

 

Reportaż w Gościu

 

Nie wszyscy z Was mogli zapoznać się z fotoreportażem, jaki pojawił się w Gościu Niedzielnym 3 miesiące temu. To owoc spotkania z Marcinem Jakimowiczem, który w Roku Jubileuszowym zainteresował się św. Teresą od Jezusa. Chciał, byśmy o niej opowiedziały...

 

Niektórzy mówią, że św. Teresę poznaje się przez jej pisma i przez jej córki... Zapraszamy Was na stronę Gościa, gdzie pojawił się reportaż oraz kilka zdjęć z klauzury.

 

 

 

Brama modlitwy

18.02.2015

 

Rozpoczyna się Wielki Post - jeden z naszych ulubionych okresów roku liturgicznego. W tych tygodniach Bóg zazwyczaj działa bardzo mocno. Bywa to czasem dość wymagające, ale przecież właśnie to napełnia nas szczęściem - że On działa, że bierze nas w swoje ręce, że nas nawraca, wciąż coraz bardziej zwraca ku Sobie.

 

Jesteśmy po tygodniowych rekolekcjach - wyciszone, nakarmione słowem. To dobre przegotowanie do wielkopostnych dni. Naszą bramą do Wielkiego Postu jest modlitwa. Bramą do spotkania z Bogiem... Konferencja o. Pawła Hańczaka, karmelity bosego, może nas zachęcić, by w to spotkanie wejść.

 

 

Święto konsekrowanych

2.02.2015

 

Ofiarowanie Jezusa w świątyni to równocześnie święto osób konsekrowanych. W Roku Życia Konsekrowanego w sposób szczególny zatrzymujemy się przy tej przedziwnej tajemnicy oddawania siebie Bogu.


Tuż przed rozpoczęciem tego Roku abp Carballo, sekretarz Kongregacji zajmującej się w imieniu papieża sprawami osób konsekrowanych, mówił do nas: "Wykorzystajcie ten rok, aby w pewien sposób zatrzymać się, jakby wejść w siebie, aby dostrzec to, co jest najistotniejsze, aby to jeszcze bardziej spotęgować. Tego właśnie Bóg pragnie od nas w tym czasie".

 

W tych dniach "wchodzimy w siebie" dość intensywnie - właśnie zaczęły sie nasze wspólnotowe rekolekcje! Potrwają do 7 lutego. W milczeniu trwamy przy słowie, przemadlając je i prosząc o przemianę serc. Przebywamy na pustyni, ale Wam zostawiamy odrobinę wody ku orzeźwieniu. To fragmenty Listu, napisanego dla nas przed rokiem przez wyżej wspomnianą Kongregację. O powołanych... Dokumenty Kościoła mają w sobie jakąś wyjątkową moc pokrzepiania. Może dlatego, że mówią o rzeczywistości łaski?

 

 


Strona:  <<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  >>

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...